Vidoucí 2021: výsledky

Zář 22, 2021 | Soutěž, Výsledky

V rámci CONiáše v Praze proběhlo dne 18. 9. 2021 vyhlášení výsledků 18. ročníku literární soutěže Vidoucí.

Ceremoniál proběhl na Smíchovské náplavce v DOKu 16, kreativním prostoru spadajícím pod Městskou knihovnu v Praze. Spolu s Danem Storchem z Pevnosti jsme se ptali soutěžících a celé se to streamovalo do online světa.

Společná fotka z vyhlášení. Zprava Dan Storch, Marie Domská, Adéla Věchetová Kalousková, Markéta Matěja, Dana Beranová a Alexis

Záznam si můžete prohlédnout na FB CONiáše zde: https://www.facebook.com/watch/live/?v=235694291903512
Vidoucí začínají v čase 3:52 (kde si můžete všimnout, že nám nikdo neřekl, že už jsme živě). 🙂

Pořadí vítězů je následující:

  1. Lekce aplikované diplomacie od Adély Věchetové Kalouskové
  2. Dřevěd od Petra Valáška
  3. Pláňata od Dany Beranové
  4. Pohřební rauš od Markéty Matěja
  5. Noc díkuvzdání od Marie Domské

Srdečně gratulujeme!

Tento rok si své ceny osobně přišly převzít všechny čtyři autorky z pěti nominovaných, jediný autor se omluvil, že bude toho času zaneprázdněný šifrováním, tak jsme mu to odpustili a cenu mu zašleme poštou.

V celém tom shonu okolo vyhlašování jsem úplně zapomněla vyhlásit anticenu Nevidoucí. Kaju se a sypu si popel na hlavu. Všechny informace o ní najdete ve zvláštním článku.

Všem autorům děkujeme za účast v soutěži a silné literární zážitky, které nám svými povídkami zajistili. Je vidět, že kvalita soutěžních příspěvků meziročně stoupá a my jsme za to rádi. Pište dál, řemeslo se nejlépe zlepšuje praxí, ale taky hodně čtěte, abyste zlepšovali své jazykové schopnosti, a posílejte své povídky do všech soutěží, do kterých se hodí, a hlavně zachovejte věrnost i té naší!

V neposlední řadě děkujeme i všem ostatním, kteří se na soutěži podíleli. Všem porotcům jsme moc vděční za jejich ochotu, čas a pevné nervy při hodnocení. Časopisu Pevnost za poskytnutou platformu pro přiblížení vítězných povídek čtenářům a ceny pro vítěze a CONiáši za poskytnutí prostoru pro vyhlášení.

Tento rok jsem si dokonce vzpomněla, že bych potřebovala nějaké fotky, bohužel jsem své zařízení potřebovala k poznámkám, a tak jako obvykle nemám žádné vlastní fotky. Tentokrát jsme bohužel ani neměli fotografa s pořádným foťákem, ale naštěstí se mi povedlo získat fotky od soutěžících, čímž jim velice děkuji.